TRANSPORT FALAS PER POROSITE NGA NE MBI 50$

Anijeve dhe dorëzimit

(PLEXO ME KUJDES)

Ne, në Mica Beauty Cosmetics, dëshirojmë që përvoja juaj në internet të jetë e këndshme, e thjeshtë dhe e suksesshme.

Ju lutemi rishikoni politikat dhe procedurat tona dhe na tregoni nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim duke vizituar faqen tonë Kontaktoni faqe. 

Shumica e porosive në internet të paguara me kartë krediti/debiti ose PayPal mund të dërgohen në të njëjtën ditë pune nëse përpunohen përpara orës 1:XNUMX PST.

POLITIKA E DËRGIMIT DHE TAKSAVE

Më poshtë janë opsionet e transportit për porositë në internet të dërguara brenda Shteteve të Bashkuara dhe jashtë vendit.

  • Dërgesat e brendshme: Të gjitha dërgesat përpunohen duke përdorur Shërbimi Tokësor FedEx or USPSdhe mund të dalë në të njëjtën ditë pune nëse porosia bëhet përpara orës 1:XNUMX PST. Për momentin ne nuk ofrojmë transport të përshpejtuar. Një vlerësim i kostos së transportit do të shfaqet në dalje.
  • Dërgesat kanadeze: MicaBeauty Cosmetics nuk merr përsipër përgjegjësi ose përgjegjësi për ndonjë çështje doganore: duke përfshirë detyrimet ose taksat. Ju lutemi, kini parasysh se çdo tarifë doganore duhet të paguhet drejtpërdrejt nga ju. Ne nuk do të rimbursojmë artikujt e sekuestruar nga zyra juaj doganore lokale. MicaBeauty Cosmetics nuk merr përsipër përgjegjësi ose përgjegjësi për ndonjë tarifë shtesë të operatorit lokal.
  • Dërgesat ndërkombëtare: Të gjitha dërgesat ndërkombëtare, duhet të blihen përmes portaleve tona ndërkombëtare për trajtimin e duhur. Koha e parashikuar e dorëzimit për artikujt në magazinë llogaritet në bazë të datës së dërgesës; me kusht që çështjet të mos lindin me zyrën tuaj doganore lokale. MicaBeauty Cosmetics nuk merr përsipër përgjegjësi ose përgjegjësi për ndonjë çështje doganore: duke përfshirë detyrimet ose taksat. Ju lutemi, kini parasysh se çdo tarifë doganore duhet të paguhet drejtpërdrejt nga ju. Ne nuk do të rimbursojmë artikujt e sekuestruar nga zyra juaj doganore lokale. MicaBeauty Cosmetics nuk merr përsipër përgjegjësi ose përgjegjësi për ndonjë tarifë shtesë të operatorit lokal. Vini re se disa vende mund të kërkojnë lloje të ndryshme licencash importi. MicaBeauty Cosmetics nuk do të dërgojë me vetëdije produkte në vendet që kërkojnë licenca të tilla.

 

* Ne nuk dërgojmë porosi të shtunave ose të dielave dhe festave të mëdha në SHBA.
* Të gjitha porositë e Postës Express, FedEx dhe UPS hiqen nga nënshkrimi, përveç nëse udhëzohet ndryshe nëpërmjet komenteve në porosinë tuaj ose me email.

Vendet në të cilat shërbejmë aktualisht:

 

Afganistan Dominica Lesoto  
Shqipëri Republika Domenikane Liberi  
Algjeri Timori Lindor Libi Arabia Saudite
Samoa amerikane Ekuador Lihtenshtajni Senegal
Andorra Egjipt Luksemburg Serbia
Angolë El Salvador Makao Seychelles
Anguilla Eritrea Maqedoni Singapore
Antigua dhe Barbuda Estoni Madagaskar Republika Sllovake
Argjentinë Etiopi Malawi Slovenia
Armeni Ishujt Faroe Malaysia Afrika e Jugut
Aruba Fiji Maldivet Sri Lanka
Australi Finlandë mali Shën Kits dhe Nevis
Austri Francë Maltë Shën Lucia
Azerbaixhan French Guiana Ishujt Marshall St. Maarten (NL)
Bahamas Polinezia franceze Martinique Shën Martin (FR)
Bahrain Gabon Mavritani Shën Vincent
Bangladesh Gambia Lojra Suriname
Barbados Gjeorgji   Swaziland
Bjellorusi Gjermani Mikronezi Suedi
Belgjikë Gana Moldovë Zvicër
Belize Gjibraltar Monaco Taiwan
benin Britani e Madhe Mongoli Tanzania
Bermuda Greqi Mali i Zi Tajlandë
Butani Grenlandë Montserrati Togo
Bolivi grenada Marok karrocë me dy rrota
Bonaire, Saba, Shën Eustatius Guadeloupe Mozambik Trinidad & Tobago
Bosnje-Hercegovina Guam Namibia Tunizi
Botsvanë Guatemala Nepal Turqi
Brazil Guine Holandë Ishujt Turks dhe Caicos
Brunei Guajana Kaledonia e Re uganda
Bullgari Haiti Zelanda e Re Ukrainë
Burkina Faso Honduras Nikaragua Uruguay
Burundi Hong Kong Niger Uzbekistan
Kamboxhi Hungari Nigeri Vanuatu
Kamerun Islandë Norvegji Qyteti i Vatikanit
Kanadë Indi Oman Venezuela
Cape Verde Indonezi Pakistan Vietnam
Cayman Islands Irak Palau Ishujt e Virgjër (GB)
Çad Irlandë Autoriteti Palestinez Ishujt Virgjionale (SHBA)
Kili Itali Panama Wallis & Futuna
Kinë Breg Fildishit Papua Guinea e Re Zambia
Kolumbi Xhamaika Paraguaj Zimbabve
Kongo Japoni Peru  
Kongo, Dem. Rep. i Jordan Filipinet  
Ishujt Kuk Kazahstan Poloni  
Kostarikë Kenya Portugali  
Kroacia Korea, South Qatar  
Curacao Kuwait Ishulli Reunion  
Qipro Kirgistan Rumani  
Republika Çeke Laos Rwanda  
Danimarkë Letoni Saipan  
Djibouti Liban Samoa, Perëndim