TRANSPORT FALAS PER POROSITE NGA NE MBI 50$

Ndihmë dhe pyetje

Ku mund ta marr MICA Beauty?

Uebfaqja jonë www.micabeauty.com është i vetmi vend në dispozicion për të blerë artikuj MICA.

A dërgohet MICA Beauty ndërkombëtarisht?

Po! Ne dërgojmë ndërkombëtarisht, përveç në Meksikë, Spanjë, Lituani dhe Letoni.

Si mund të marr produkte që janë jashtë stokit?

Ju lutem [email mbrojtur] me emrin dhe mbiemrin, emailin, numrin e telefonit dhe produktin(ët) për të cilin dëshironi të njoftoheni. 

Si mund ta gjej statusin e porosisë sime?

Ju lutemi na kontaktoni në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni email në [email mbrojtur].

Porosisë sime i mungon një artikull çfarë të bëj?

Ju lutemi na njoftoni për produktin(ët) ose artikullin(et) që mungojnë në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni me email në [email mbrojtur].

Si mund të bëj një kthim?

Ju lutemi na kontaktoni në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni email në [email mbrojtur].

A janë të lira kthimet për t'u bërë?

Kthimet janë falas! 

Kthimi i artikujve me defekt

Lidhu me specialistët tanë të kujdesit ndaj klientit në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgo email në adresën [email mbrojtur].

Kthimi i artikujve të gabuar

Lidhu me specialistët tanë të kujdesit ndaj klientit në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgo email në adresën [email mbrojtur].

Dhurata me kthime të blerjes:

Nëse artikulli juaj përmban ose kualifikohet për një dhuratë me blerje, ne duhet ta marrim dhuratën me kthimin tuaj në mënyrë që kthimi juaj të përpunohet. 

Çfarë informacioni nevojitet për t'u bërë një MICA Babe dhe për të krijuar një llogari?

Regjistrohu gjatë ose në fund të arkës!

Si mund ta ndryshoj e-mailin/fjalëkalimin tim në llogarinë time MICA Beauty?

Ju lutemi na kontaktoni në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni email në [email mbrojtur].

Kam harruar hyrjen time në llogarinë time MICA Beauty, si mund të identifikohem?

Ju lutemi na kontaktoni në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni email në [email mbrojtur].

A teston MICA Beauty te kafshët?

Ne nuk testojmë fare tek kafshët dhe as nuk e mbështesim testimin tek kafshët.

A janë të sigurta për t'u përdorur produktet tuaja që përmbajnë talk kozmetik?

Po. Të vetmet produkte që përmbajnë talk kozmetikë janë rimelët tanë dhe pluhuri i tejdukshëm.

Cila është afati i ruajtjes së grimit MICA Beauty?

Afati i ruajtjes së grimit tonë MICA Beauty ndryshon për çdo produkt, duke filluar nga 12-36 muaj.

Cila është afati i ruajtjes për kujdesin e lëkurës së bukurisë MICA?

Afati i ruajtjes për kujdesin e lëkurës MICA Beauty ndryshon për çdo produkt, duke filluar nga 6-36 muaj.

Çfarë formash pagese pranon micabeauty.com?

Të gjitha kartat kryesore të kreditit/debitit dhe PayPal.

Si mund të bëhem një bashkëpunëtor i MICA Babe?

Programi ynë i Filialit është paraqitur në fund të faqes sonë të internetit! Klikoni në lidhjen "Programi i Filialit" për të mësuar se si mund të bëheni bashkëpunëtor i MICA Babe!

Cilat janë mjetet zyrtare të mediave sociale për MICA Beauty?

Instagram: MICABeauty

TikTok: MICABeauty.JFY

Twitter: MICABeautyJFY

Snapchat: MICABeautyUS

Ku e ka burimin MICA Beauty mikën e saj? 

Ne i marrim përbërësit tanë, përfshirë mikën tonë, nga kompani globale që kanë një prani me bazë në SHBA të rregulluar nga FDA.

A janë produktet tuaja pa parabene?

Po, të gjitha produktet tona janë pa parabene.

Si mund ta di se cilët përbërës janë në produkte?

Të gjitha produktet në micabeauty.com kanë një skedë që tregon përbërësit. Gjithmonë duhet të kontrolloni përbërësit e produkteve për të shmangur reaksionet e mundshme alergjike.

Çfarë do të thotë mbulimi i fondacionit?

Mbulimi është ajo që mbulon sasinë e lëkurës që dëshironi të rrafshoni. Mbulimi ynë varion nga performanca e pastër, e mesme, e mesme, e plotë, e plotë dhe e lartë (vetëm baza e zgjatur).

Si duket mbulimi i qartë?

Mbulimi i pastër do të lejojë që lëkura të shkëlqejë dhe të barazojë tonin e lëkurës pa ndryshuar tonin e lëkurës.

Si duket mbulimi i thjeshtë mesatar?

Sheer Medium do të ketë një pamje të plotë të lëkurës, por do të jetë në gjendje të mbulojë njollat ​​e vogla ose çngjyrosjet e vogla.

Si duket mbulimi mesatar?

Mbulimi i mesëm do të barazojë tonin e lëkurës dhe do të mbulojë shumicën e papërsosmërive, ndërsa lejon që një pjesë e lëkurës tuaj natyrale të arrijë kulmin poshtë.

Si duket mbulimi mesatar i plotë?

Mesatare Mbulimi i plotë do të mbulojë shumicën e papërsosmërive të lëkurës dhe do të barazojë plotësisht tonin e lëkurës.

Si duket mbulimi i plotë?

Mbulimi i plotë do të ofrojë një përfundim natyral me mbulim të plotë që do të turbullojë papastërtitë, papërsosmëritë, çngjyrosjen dhe hiperpigmentimin.

Si duket mbulimi i performancës xtreme?

Performanca Xtreme do të jetë mbulimi dhe jetëgjatësia më e lartë. Ai do të jetë në gjendje të mbulojë tatuazhet dhe është bërë i shkëlqyeshëm për punë në skenë ose punë në natyrë. Është i papërshkueshëm nga uji dhe do të mbulojë plotësisht të gjitha çngjyrosjet dhe të gjitha hiperpigmentimet. Xtreme Performance ofrohet vetëm me formulën bazë Xtended.

Cili është aplikuesi më i mirë për t'u përdorur kur aplikoni fondatinet Just For You?

Ju mund të përdorni furçën tonë të fondatinës sintetike ose sfungjerin tonë të bukurisë Drop Microfibre Velvet, në varësi të preferencës. Të dyja opsionet do të japin një përfundim të përsosur pa vija me furça ajrore.

Si të përcaktoj formulën më të mirë të fondamentit Just For You për mua?

Në varësi të preferencës ose shqetësimeve tuaja, referojuni seksionit tonë "bazë" dhe "mbulime" për të parë se cili opsion është më i mirë për të adresuar nevojat tuaja.

Unë kam probleme për të përputhur ngjyrën time të fondatinës, si mund të marr ndihmë?

Lidhu me specialistët tanë të kujdesit ndaj klientit në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgo email në adresën [email mbrojtur] për të ngritur një konsultë! 

Rutina bazë e kujdesit të lëkurës përpara se të aplikoni fondatinë?

Pastroj

Eksfolimi (2-3 herë në javë) 

Ton

Mbrojtja/trajtimi (serumet) 

Krem për sy

Hidratoni (PAM/PM)

Kryesor

Me kë mund të kontaktoj për këshilla për produktin?

Ju lutemi lidheni me ne në faqen tonë të internetit përmes LiveChat ose na dërgoni email në [email mbrojtur] dhe një ekspert MICA Beauty do të jetë i lumtur të ndihmojë!

A ofroni konsultime virtuale?

Po! kontaktoni ekspertin tonë të Bukurisë MICA për një konsultë virtuale falas në shtëpi! Të trajnuar nga MICA Beauty, ata do të jenë ekspertët tuaj të bukurisë për t'ju ndihmuar të gjeni një fondatinë që përputhet vetëm për ju, rutinën tuaj të përsosur të kujdesit të lëkurës, dhurata për të gjithë dhe çdo rast dhe më shumë! Këto takime video sjellin magjinë e MICA Beauty në komoditetin e shtëpisë tuaj, me kozmetikë dhe këshilla për kujdesin e lëkurës të përshtatura për ju!